Yksittäisajot, irtoajot, rakkaalla lapsella on monta nimeä. Normaalin ajosession pituus on 10 minuuttia.

Voit liittyä myös Kart in  Clubin jäseneksi, jolloin saat alennusta ajoista. Lisäksi saat aina 10 ajon jälkeen yhden ilmaisen ajon. Jäsenyys on voimassa vuoden ostopäivästä. Jäsenyys maksaa 16 euroa.

Hinnat ovat seuraavat:

Kart in Clubin jäsenet

Ei jäsenet

Aikuisten autot

(yli 150 cm pitkät kuljettajat) 

Sisärata 15€

Ulkorata 16€

Sisärata 19€

Ulkorata 20€

2×10 min = 35€

Lasten autot

(Lapset joiden pituus on 130-150cm)

12 euroa

15 euroa

*Klubi jäsen hintaan ei voi käyttää alennuskuponkia*

Kaveriporukka kasassa ja tekemisen puutetta?

Ei muuta kuin varaamaan Kart in Clubilta kimppakisa ja ajamaan!

Kimppakisaan kuuluu ½ tuntia rata-aikaa ja siinä ajassa ajetaan yhdessä osassa harjoitukset sekä aika-ajo. Pienen tauon jälkeen on luvassa Finaali, jonka pituus vaihtelee käytettävissä olevan ajan ja ajohalujen mukaan 10-25 kierroksen välillä.

Kimppakisan hinta on 49e/hlö. Maksimissaan mukana voi olla 10 kuljettajaa. Minimiveloitus on 7 kuljettajalta.

Kimppakisan yhteydessä on mahdollista myös saunoa.
Sauna/Kabinetti I 95 € /h
Sauna/Kabinetti II 75 € / h

Esimerkki Kimppakisan aikataulusta:

14:30 Saapuminen ja kokoontuminen Kart in Clubilla
14:40 Varusteiden vaihto
14:50 Kuljettajabriefing
15:00 Autojen valinta ja autojen kuljettajakohtainen säätäminen
15:05 Vapaat harjoitukset ja aika-ajo alkaa
15:15 Vapaat harjoitukset ja aika-ajo loppuu
15:17 Kilpailu alkaa
15:27 Kilpailu päättyy
15:28 Jälkipeli alkaa
n. 3 viikon kuluttua: Jälkipeli päättyy

Meillä on yli 15 vuoden kokemus erilaisten tapahtumien järjestämisestä. On ryhmän koko sitten neljä tai sata, me osaamme rakentaa kaikenkokoisille ryhmille sekä halukkaille kuljettajille toimivan ohjelman ja mikä mukavinta, tilaisuuden järjestäminen Kart in Clubilla on helppoa!

Varaa aika puhelimitse tai internet -sivuiltamme ja kutsu asiakkaasi, henkilökuntasi tai ystäväsi clubille. Halutessasi voit tulla käymään luonamme niin me esittelemme paikat ja kerromme lisää siitä, kuinka sinä saat onnistuneen tapahtuman.

Normaalit tapahtumat pitävät totta kai sisällään ajoa radalla. Alla hinnasto karting tapahtumalle.


1 tunti

max. 10 henkilöä

790 €

1½ tuntia

max. 20 henkilöä

1,185 €

2 tuntia

max. 30 henkilöä

1,580 €

– Kilpailuohjelmaan sisältyy pokaalisarja ja kuohuviinitarjoilu
– Kaikki hinnat sisältävät arvonlisäveron

1 Tunnin ajotilaisuus (max 10 kuljettajaa)

Tilaisuuteen kuuluu:
– Asiakkaiden vastaanotto sisääntuloaulassa.
– Varusteidenvaihto.
– Kuljettajakokous (ajosäännöt, turvallisuus)
– Lämmittelyajot noin 10 minuuttia
– Aika-ajo noin 10 minuuttia
– Finaali 15-30 kierrosta
Tai
– Yhdistetty lämmittely- ja aika-ajo  noin 20 minuuttia
– Finaali 15-30 kierrosta
Tai
– 2 x aika-ajo noin 10 + 10 min.
– Finaali 15-25 kierrosta
– Palkintojenjako (palkinnot ja kuohuviini sisältyvät hintaan)
– Digikuva palkintojenjaosta
Hinta 790 euroa (sis. ALV)
Tiistaisin sisäradalla 590€ (sis.ALV)

1,5 Tunnin ajotilaisuus (max 20 kuljettajaa)

Tilaisuuteen kuuluu:
– Asiakkaiden vastaanotto sisääntuloaulassa.
– Varusteidenvaihto.
– Kuljettajakokous (ajosäännöt, turvallisuus)
– Kahdessa ryhmässä aika- ajot 15 minuuttia
– Kaksi 15-30 kierroksen finaalia
– Palkintojenjako (palkinnot ja kuohuviini sisältyvät hintaan)
– Digikuva palkintojenjaosta
Hinta 1185 euroa (sis. ALV)

2 Tunnin ajotilaisuus (max 30 kuljettajaa)

Tilaisuuteen kuuluu:
– Asiakkaiden vastaanotto sisääntuloaulassa.
– Varusteidenvaihto.
– Kuljettajakokous (ajosäännöt, turvallisuus)
– Kolmessa ryhmässä aika- ajot 15 minuuttia
– Kolme 15-30 kierroksen finaalia
– Palkintojenjako (palkinnot ja kuohuviini sisältyvät hintaan)
– Digikuva palkintojenjaosta
Hinta 1580 euroa (sis. ALV)

Kart in Clubilla on mahdollista järjestää lasten syntymäpäiväjuhlia. Syntymäpäiväpaketti on mitoitettu maksimissaan 7 lapselle (130-150 cm) ja se sisältää:

– kokonaiskesto 2 tuntia. Tämä ei tarkoita ajamista koko ajan, vaan ajo-aika riippuu ryhmän kyvyistä.
– pizzapalat ja limut
– yhteisvalokuva osallistujista palkintokorokkeella. Kuva lähetetään sähköpostilla.

Paketin hinta on 240€ 

Tässä esimerkki aikataulusta:

klo 16:00 saapuminen, ajovarusteiden vaihto ja kuljettajien opastus
klo 16:30-17:00 ajoa + valokuvaus
klo 17:00-18:00 tarjoilut sekä yhdessä oloa.
Lisäksi voit tilata kauttamme:
– sipsikulhon (6 €)
– Jäätelösekoitus (17,5€/7hlöä)
– makeissekoitusboxin (9 €)

Tiistaina 07.07 SWS Sprint: 18.30-20.30

  • Kaikille yli 150cm pituisille kuljettajille, aikaisempaa kokemusta ei vaadita.
  • Tule yksin tai haasta kaverisi! 60€/ 4 finaalia.

Keskiviikkona 08.07 Super tarjous päivä

  • Lasten ja aikuisten normaalit 10min ajot 10€.

Keskiviikkona 15.7 Tunti ajoa putkeen klo: 19.00-20.00 

  • Ajo maksaa 60€/auto
  • Lipun voit lunastaa etukäteen täältä.

Tiistaina 21.7. SWS Sprint klo: 18.30-20.30

Tiistaina 28.7. Tunti ajoa putkeen klo: 19.00-20.00

Kokouspaketit arkisin klo 9 – 16 (minimissään kuudelle hengelle)

Tarjoamme virkistävän vaihtoehdon tavallisten kokouspaikkojen rinnalle. Meillä on kaksi saunallista kokoustilaa, jotka voidaan tarvittaessa yhdistää, jolloin paikalle mahtuu jopa 50 henkilöä.
KOKOUSPAKETTI
– Kokoustila arkisin klo 8.00-14.00
– Tarjolla 6-50 henkilön ryhmille
– Pakettiin sisältyy aamiainen, lounas ja ip-kahvit/pullat
– 40.00 € / henkilö

Kokoustilan varustus

Molemmissa tiloissa on käytössänne nykyaikainen kokoustekniikka.
  • videotykki
  • CD/DVD-soitin
  • TV
  • fläppitaulu
  • langaton internet-yhteys (oma kone mukaan)

Kokouksen yhteyteen voidaan liittää vaikkapa saunomista tai Karting -ajoa.

Kaksi erillistä saunallista kabinettia

Siistit saunaosastot tarjoavat tilaisuuksien jälkeen saunojille viihtyvyyttä ja nautinnollisia löylyjä. Avulias henkilökuntamme pitää huolen, että saunoissa on aina kiuas kuumana ja juomat kylmänä. Kokouksen tai kisan päätteeksi kuumat löylyt ovat aina paikallaan.
Pieni Kabinetti 75€/h
Iso Kabinetti 95€/h

Vuokraamme saunatiloja ensisijaisesti ajotapahtumien varaajille!

Saunatilojen vuokraan kuuluu aina pyyhkeet, laudeliinat, shampoot, deodorantit yms.


Kart in Clubilla voit maksaa seuraavilla välineillä:

– Käteinen – Maksukortit (VISA, MC, Amex, Eurocard, Diners) – Smartum-setelit (Liikunta ja kulttuuri) – Virike-setelit – TYKY-kuntosetelit – E-Passi – Ticket Mind&Body – Eazybreak