Yksittäisajot, irtoajot, rakkaalla lapsella on monta nimeä. Normaalin ajosession pituus on 10 minuuttia.

Voit liittyä myös Kart in  Clubin jäseneksi, jolloin saat alennusta ajoista. Lisäksi saat ajoittain erilaisia etuja, kuten 2ajoa yhden hinnalla ym.

Jäsenyys on voimassa vuoden ostopäivästä. Jäsenyys maksaa 15€/vuosi.

Hinnat ovat seuraavat:

1X10MIN

20€

2X10MIN

35€

3X10MIN

50€

TANDEM

20€


Kart in Clubilla voit maksaa seuraavilla välineillä:

 Käteinen – Maksukortit (VISA, MC, Amex, Eurocard, Diners) – Smartum-setelit (Liikunta ja kulttuuri) sekä  smartum pay– Virike-setelit TYKY-kuntosetelit – E-Passi – Ticket Mind&Body – Eazybreak – Mobilepay

Kart in Clubin jäsenet

⇒ 12KK JÄSENYYS VAIN 15€

⇒  KAIKKI 10MINUUTIN YKSITTÄISAJOT 15€

⇒ VAIHTUVIA TARJOUKSIA, MM. CLUBILAISTEN ILTOJA, 100KIERROSTA PUTKEEN, VÄÄRÄÄN SUUNTAAN AJOA, 2 YHDEN HINNALLA JNE.


Kaveriporukka kasassa ja tekemisen puutetta?

Ei muuta kuin varaamaan Kart in Clubilta kimppakisa ja ajamaan!

Kimppakisaan kuuluu ½ tuntia rata-aikaa ja siinä ajassa ajetaan yhdessä osassa harjoitukset sekä aika-ajo. Pienen tauon jälkeen on luvassa Finaali, jonka pituus vaihtelee käytettävissä olevan ajan ja ajohalujen mukaan 10-25 kierroksen välillä.

Kimppakisan hinta on 49e/hlö. Maksimissaan mukana voi olla 10 kuljettajaa. Minimiveloitus on 8 kuljettajalta.

Esimerkki Kimppakisan aikataulusta:

14:30 Saapuminen ja kokoontuminen Kart in Clubilla
14:40 Varusteiden vaihto
14:50 Kuljettajabriefing
15:00 Autojen valinta ja autojen kuljettajakohtainen säätäminen
15:05 Vapaat harjoitukset ja aika-ajo alkaa
15:15 Vapaat harjoitukset ja aika-ajo loppuu
15:17 Kilpailu alkaa
15:27 Kilpailu päättyy
15:28 Jälkipeli alkaa
n. 3 viikon kuluttua: Jälkipeli päättyy

Meillä on yli 15 vuoden kokemus erilaisten tapahtumien järjestämisestä. On ryhmän koko sitten neljä tai sata, me osaamme rakentaa kaikenkokoisille ryhmille sekä halukkaille kuljettajille toimivan ohjelman ja mikä mukavinta, tilaisuuden järjestäminen Kart in Clubilla on helppoa!

Varaa aika puhelimitse tai internet -sivuiltamme ja kutsu asiakkaasi, henkilökuntasi tai ystäväsi clubille. Halutessasi voit tulla käymään luonamme niin me esittelemme paikat ja kerromme lisää siitä, kuinka sinä saat onnistuneen tapahtuman.

Normaalit tapahtumat pitävät totta kai sisällään ajoa radalla. Alla hinnasto karting tapahtumalle.


1 tunti

max. 10 henkilöä

 790 €

1½ tuntia

max. 20 henkilöä

1,185 €

2 tuntia

max. 30 henkilöä

1,580 €

 Kilpailuohjelmaan sisältyy pokaalisarja ja kuohuviinitarjoilu
 Kaikki hinnat sisältävät arvonlisäveron

1 TUNNIN AJOTILAISUUS (max 10 kuljettajaa)

Tilaisuuteen kuuluu:
– Asiakkaiden vastaanotto sisääntuloaulassa.
– Varusteidenvaihto
– Kuljettajakokous (ajosäännöt, turvallisuus)
– Lämmittelyajot noin 10 minuuttia
– Aika-ajo 10 minuuttia
– Finaali 15-25 kierrosta
TAI
– Yhdistetty lämmittely- ja aika-ajo 15-20 minuuttia
– Finaali 15-25 kierrosta
TAI
– 2 x aika-ajo noin 10 + 10 min.
– Finaali 15-25 kierrosta
– Palkintojenjako (palkinnot ja kuohuviini sisältyvät hintaan)
– Digikuva palkintojenjaosta
Hinta 790 euroa (sis. ALV)

1,5 TUNNIN AJOTILAISUUS (max 20 kuljettajaa)

Tilaisuuteen kuuluu:
– Asiakkaiden vastaanotto sisääntuloaulassa.
– Varusteidenvaihto.
– Kuljettajakokous (ajosäännöt, turvallisuus)
– Kahdessa ryhmässä aika- ajot 15 minuuttia
– Kaksi 15-30 kierroksen finaalia
– Palkintojenjako (palkinnot ja kuohuviini sisältyvät hintaan)
– Digikuva palkintojenjaosta
Hinta 1185 euroa (sis. ALV)

2 TUNNIN AJOTILAISUUS (max 30 kuljettajaa)

Tilaisuuteen kuuluu:
– Asiakkaiden vastaanotto
– Varusteidenvaihto
– Kuljettajakokous (ajosäännöt, turvallisuus)
– 2 x aika- ajot 10-12 minuuttia
– 2 x 15-20 kierroksen finaali
TAI
– 2 x aika- ajot 10-12 minuuttia
– Noin 30 kierroksen finaali (max. 15 kuljettajaa)
– Palkintojenjako (palkinnot ja kuohuviini sisältyvät hintaan)
– Digikuva palkintojenjaosta
Hinta 1580 euroa (sis. ALV)