Yksittäisajot, irtoajot, rakkaalla lapsella on monta nimeä. Normaalin ajosession pituus on 10 minuuttia tai 20min. Voit liittyä myös Kart in Clubin jäseneksi, jolloin saat alennusta ajoista. Lisäksi saat aina 10 ajon jälkeen yhden ilmaisen ajon. Jäsenyys on voimassa vuoden ostopäivästä. Jäsenyys maksaa 16 euroa.


Kart in Clubilla voit maksaa seuraavilla välineillä:

– Käteinen – Maksukortit (VISA, MC, Amex, Eurocard, Diners) – Smartum-setelit (Liikunta ja kulttuuri) – Virike-setelit – TYKY-kuntosetelit – E-Passi – Ticket Mind&Body – Elämyslahja-lahjakortit –

Hinnat ovat seuraavat:

10min

20min

Aikuisten autot

(Lapset joiden pituus on yli 145cm)

20 euroa

35 euroa

Lasten autot

(Lapset joiden pituus on 120-145cm)

15 euroa

25 euroa

Tandem auto

20 euroa

Klubi jäsenet

15 euroa

Opiskelijat

(alennus opiskelijakortilla)

15 euroa

25 euroa


Kaveriporukka kasassa ja tekemisen puutetta?

Ei muuta kuin varaamaan Kart in Clubilta kimppakisa ja ajamaan!

Kimppakisaan kuuluu ½ tuntia rata-aikaa ja siinä ajassa ajetaan yhdessä osassa harjoitukset sekä aika-ajo. Pienen tauon jälkeen on luvassa Finaali jonka pituus vaihtelee käytettävissä olevan ajan ja ajohalujen mukaan 15-25 kierroksen välillä.

Kimppakisan hinta on 45 e/hlö. Maksimissaan mukana voi olla 10 kuljettajaa. Minimiveloitus on seitsemältä kuljettajalta.

Kimppakisan yhteydessä on mahdollista myös saunoa. Sauna- ja Paddoctilan saa käyttöönsä 2 tunniksi. Tällöin ajo- ja saunapaketin hinta on 69 euroa per henkilö. Minimiveloitus on taas 7 henkilöltä. Toki on mahdollista kisan jälkeen käydä myös suihkussa pukutiloissamme.



Esimerkki Kimppakisan aikataulusta:

14:30 Saapuminen ja kokoontuminen Kart in Clubilla
14:40 Varusteiden vaihto
14:50 Kuljettajabriefing
15:00 Autojen valinta ja autojen kuljettajakohtainen säätäminen
15:05 Vapaat harjoitukset ja aika-ajo alkaa
15:15 Vapaat harjoitukset ja aika-ajo loppuu
15:17 Kilpailu alkaa
15:27 Kilpailu päättyy
15:28 Jälkipeli alkaa
n. 3 viikon kuluttua: Jälkipeli päättyy

Voit tehdä varauskyselyn  netin kautta tai soittaa numeroon 0452635812. Soittamalla saat tehtyä varauksen nopeiten.


Kart in Clubilla voit maksaa seuraavilla välineillä:

– Käteinen – Maksukortit (VISA, MC, Amex, Eurocard, Diners) – Smartum-setelit (Liikunta ja kulttuuri) – Virike-setelit – TYKY-kuntosetelit – E-Passi – Ticket Mind&Body – Elämyslahja-lahjakortit –


Meillä on yli 15 vuoden kokemus erilaisten tapahtumien järjestämisestä. On ryhmän koko sitten 4 tai 100, me osaamme rakentaa kaikenkokoisille ryhmille ja halukkaille kuljettajille toimivan ohjelman.
Ja mikä mukavinta, tilaisuuden järjestäminen Kart in Clubilla on helppoa! Varaa aika puhelimitse tai internet -sivuiltamme ja kutsu asiakkaasi, henkilökuntasi tai ystäväsi clubille. Halutessasi voit tulla käymään luonamme, me esittelemme paikat ja kerromme lisää siitä, kuinka sinä saat onnistuneen tapahtuman.


Alla hinnasto kartingtapahtumalle:

1 tunti

max. 10 henkilöä

   790 €

-kysy saatavilla myös matalan budjetin paketteja

1,5 tuntia

max. 20 henkilöä

1185 €

2 tuntia

max. 30 henkilöä

1580 €

– Kilpailuohjelmaan sisältyy pokaalisarja ja kuohuviinitarjoilu, sekä valokuvaus.
– Kaikki hinnat sisältävät arvonlisäveron

1 TUNNIN AJOTILAISUUS (max 10 kuljettajaa, kysy saatavilla myös matalan budjetin paketteja)
Tilaisuuteen kuuluu:
– Asiakkaiden vastaanotto sisääntuloaulassa.
– Varusteidenvaihto.
– Kuljettajakokous (ajosäännöt, turvallisuus)
– Lämmittelyajot noin 5 minuuttia
– Aika-ajo 10-15 minuuttia
– Finaali 15-25 kierrosta
TAI
– Yhdistetty lämmittely- ja aika-ajo 15-20 minuuttia
– Finaali 15-25 kierrosta
TAI
– 2 x aika-ajo noin 10 + 10 min.
– Finaali 15-25 kierrosta
– Palkintojenjako (palkinnot ja kouhuviini sisältyvät hintaan)
– Digikuva palkintojenjaosta
Hinta 790 euroa (sis. ALV) NYT vain 590 euroa (tarjous voimassa tiistaisin toistaiseksi)

1,5 TUNNIN AJOTILAISUUS (max 20 kuljettajaa, kysy saatavilla myös matalan budjetin paketteja)
Tilaisuuteen kuuluu:
– Asiakkaiden vastaanotto sisääntuloaulassa.
– Varusteidenvaihto.
– Kuljettajakokous (ajosäännöt, turvallisuus)
– 2 x lämmittelyajot noin 5 minuuttia
– 2x Aika-ajo 10-15 minuuttia
– 2x Finaali 15-25 kierrosta
TAI
– Yhdistetty lämmittely- ja aika-ajo 2 x 15 minuuttia
– 2 x Finaali 25-40 kierrosta
TAI
– 4 x aika-ajo noin 10min.
– Finaali 15-25 kierrosta
– Palkintojenjako (palkinnot ja kouhuviini sisältyvät hintaan)
– Digikuva palkintojenjaosta
Hinta 1185 euroa (sis. ALV)


NUORISOSYNTTÄRIT

Kart in Clubilla on mahdollista järjestää syntymäpäiväjuhlia. Nuorison syntymäpäiväpaketti on mitoitettu maksimissaan 10 nuorelle (140 cm ->) ja se sisältää:

– 30 minuuttia rata-aikaa. Tämä ei tarkoita ajamista koko ajan, vaan ajo-aika riippuu kuinka ryhmä saadaan ohjeistettua ja autot säädettyä kuljettajille.

– Yhteisvalokuva osallistujista palkintokorokkeella. Kuva lähetetään sähköpostilla.

– Synttäritila käyttöön 1,5 tunniksi

– Pizzapalat ja limut

Paketin hinta on 39 euroa per henkilö. Minimiveloitus 7 henkilöstä

Lisätilauksesta alla mainitut tuotteet:

– Jäätelöä 7 nuorelle 20€, 10 nuorelle 25€
– Sipsikulhon (6 €)
– Makeissekoituskulhon (9 €)

Voit tehdä http://www.kic.fi/oulu/ajanvaraus/  netin kautta tai soittaa numeroon 0452635812. Soittamalla saat tehtyä varauksen nopeiten.

Kart in Clubilla voit maksaa seuraavilla välineillä:

– Käteinen – Maksukortit (VISA, MC, Amex, Eurocard, Diners) – Smartum-setelit (Liikunta ja kulttuuri) – Virike-setelit – TYKY-kuntosetelit – E-Passi – Ticket Mind&Body – Elämyslahja-lahjakortit –

Kart in Clubilla on mahdollista järjestää lasten syntymäpäiväjuhlia. Syntymäpäiväpaketti on mitoitettu minimissään 6 lapselle ja maksimissaan 10 lapselle (120cm-140cm) se sisältää:

– 30 minuuttia rata-aikaa. Tämä ei tarkoita ajamista koko ajan, vaan ajo-aika riippuu ryhmän kyvyistä.
–  Synttärihuoneen 1,5 tuntia, sekä pizzapalat ja limut.
– Tulosraportit, sekä valokuvaus.

Paketin hinta on 29€/hlö.

Lisä tilauksesta alla mainitut tuotteet:
 -Jäätelöä 8 lapselle 20€, 10 lapselle 25€
– Sipsikulhon (6 €)
– makeissekoituskulhon (9 €)

Syksyn 2018 kartingkoulu alkaa 06.10.2018.

Ryhmäjako tuttu:
-pienet alle 140cm
-isot yli 145cm

Koulu sisältää kymmenen tunnin ajo/opetus tapahtumaa Lauantai aamupäivisin.

Sisältöön kuuluu alla mainittuja asioita:
-ajamisen alkeet
-karting säännöstön
-tekniikka opetusta
-leikkimielistä kisailua

Hinta: 250€ (klubikortilla 200€)


Ilmottautumiset sähköpostilla:
oulu@kic.fi (viestiin kuljettajan: nimi/ikä/pituus ja huoltajan nimi/puhelin numero)

Lisätietoja antaa,
Petri Koski
oulu@kic.fi
044-7765010

Kart in Clubilla voit maksaa seuraavilla välineillä:

– Käteinen – Maksukortit (VISA, MC, Amex, Eurocard, Diners) – Smartum-setelit (Liikunta ja kulttuuri) – Virike-setelit – TYKY-kuntosetelit – E-Passi – Ticket Mind&Body – Elämyslahja-lahjakortit –

Kart in Clubilta löytyy edustava Vip-tila. Josta löytyy suuri, noin 30 henkilölle mitoitettu sauna. Saunalta löydät kaiken tarvittavan aina pyyhkeistä hiustenkuivaajaan. Vip-tiloissa vietät rentouttavan illan saunoen ja virvokkeita nauttien.

Sauna & Paddock club hinnasto:

– 95€ / tunti

– kolmannesta tunnista eteenpäin lisätunnit 50€/kpl

– Lisäksi saunan henkilömaksu 5,00 €/ saunoja


Kart in Clubilta löytyy edustavat kokoustilat. Tämä luo puitteet jopa 50 henkilön tilaisuuksien järjestämiselle. Tyylikkäistä kokoustiloista löytyvät perus AV-välineistöt. Jokaisessa tilassa on videotykki kankaineen, sekä siirrettävä fläppitaulu. Lisäksi kaikissa tiloissa on WLAN-yhteys.



KOKOUSPAKETTI
– Kokoustila arkisin klo 9.00-16.00.
– Tarjolla 6-50 henkilön ryhmille
– Pakettiin sisältyy aamukahvit sämpylällä, lounas ja ip-kahvit
– 30 € / henkilö

Muissa tapauksissa kysy tarjous oulu@kic.fi

Kart in Clubilla voit maksaa seuraavilla välineillä:

– Käteinen – Maksukortit (VISA, MC, Amex, Eurocard, Diners) – Smartum-setelit (Liikunta ja kulttuuri) – Virike-setelit – TYKY-kuntosetelit – E-Passi –Ticket Mind&Body – Elämyslahja-lahjakortit –

Kart in Clubilta löytyy edustavat kokoustilat. Tämä luo puitteet jopa 50 henkilön tilaisuuksien järjestämiselle. Tyylikkäistä kokoustiloista löytyvät perus AV-välineistöt. Jokaisessa tilassa on videotykki kankaineen, sekä siirrettävä fläppitaulu. Lisäksi kaikissa tiloissa on WLAN-yhteys.


_DSC8960

KOKOUSPAKETTI
– Kokoustila arkisin klo 9.00-16.00.
– Tarjolla 6-50 henkilön ryhmille
– Pakettiin sisältyy aamukahvit sämpylällä, lounas ja ip-kahvit
– 30 € / henkilö

Muissa tapauksissa kysy tarjous oulu@kic.fi


neuvotteluhuone1

Kart in Clubilla voit maksaa seuraavilla välineillä:

– Käteinen – Maksukortit (VISA, MC, Amex, Eurocard, Diners) – Smartum-setelit (Liikunta ja kulttuuri) – Virike-setelit – TYKY-kuntosetelit – E-Passi – Ticket Mind&Body – Elämyslahja-lahjakortit –